Anatomi

 

 


DERİ

İş Emniyet ayakkabılarında EN ISO 20344 standardına uygun cilt deri ve yarma deri kullanılmaktadır.

Cilt deri en zorlu ortamlar için üretilmiş, nefes alabilen, su geçirmez özelliği başta olmak üzere üst düzeyde kaliteli, yırtılma ve aşınmaya dayanıklı deridir.

Daha az risk içeren kuru ortamlarda ise aynı kalite ve dayanıklılıkta üretilen yarma deri kullanılmaktadır.


ORTHOLITE CLIMATEX
MOSTRA (İÇ TABAN)

Hava geçirgen: Gözenekli yapısı ile hava geçirir ve ayakkabının havalandırılmasına yardımcı olur.

Ter emme ve emilen teri geri bırakma: Kullandığımız fusbetlerin ter ve su buharı emme kapasitesi yüksek olup kısa sürede emilen nemi geri verir ve hızla kurur.

Antibakteriyel: Fusbeddeki antibakteriyellik ayakkabın içinde bakteri üremesine ve koku yapmasına engel olur.

Aşınma Dayanımı: Kullanım ömrü süresince aşınmaya karşı son derece dayanıklıdır.

İklimlendirme: Ayakkabının içerisinde en uygun ısı dengesini sağlar. Kışın sıcak yazın serin tutar.

Yıkanabilirlik: 30°C de yıkanabilirlik özelliğine sahiptir. Yıkama sonrası özelliklerini korur.

Süspansiyon: Ayağın bastığı iç tabanın yumuşak olması, yürüyüş konforunu sağlamaktadır.


SOFT WALK SİSTEMİ

Soft walk sistem, ayak ile doğrudan temas ederek terletmemeyi ve konforu garanti etmektedir.

Esnek yapısı ile yürüme konforu sağlayarak ayağı yormaz.

Gözenekli yapısı ile hava sirkülasyonu oluşturarak nemi dışarı atar.


SOFT WALK SİSTEMİ

Soft walk sistem, ayak ile doğrudan temas ederek terletmemeyi ve konforu garanti etmektedir.

Esnek yapısı ile yürüme konforu sağlayarak ayağı yormaz. Gözenekli yapısı ile hava sirkülasyonu oluşturarak nemi dışarı atar.

 

Climatex Kumaşın Özellikleri
Ayakkabı sektörüne yönelik özel olarak geliştirilen bu kumaş, yüksek hava geçirgen özellikte olup, teri ve nemi çabuk emen ve dışarıya atan, gümüş iyonlu ileri teknoloji ürünü ipliklerden elde edilen özel kumaştır. Bu ürün aynı zamanda yüksek hava geçirgen özellikteki süngerle beraber herhangi bir yapıştırıcı kullanılmadan ayakkabıda kullanılmaya yönelik astar olarak üretilmiştir. Hava ve nemi kolayca emer ve dışarı atılmasını sağlar.

Çok yumuşak bir tuşesi olan Climatex kumaş, yüksek hava geçirgenliği sayesinde nefes alır ve hızlı su emiciliğine sahiptir. Çabuk kurur ve kuruluk hissi verir. Yüksek aşınma dayanımı, ter haslığı ve leke tutmazlığı pamuklu kumaşlara karşı üstünlük sağlar.

Antimikrobiyal Özellikler
Antimikrobiyal özellik ipliğe bitim işleminde değil de üretim esnasında verildiğinden etkenlik kalıcıdır, yıkanma ve aşınmadan etkilenmez, insan cildine zarar vermez, kaşıntı yapmaz, tahriş etmez.


Cordura

Çanta, valiz ve ayakkabı gibi “Cordura Classic” kumaşı kullanılarak geliştirilmiş ürünler, yırtılma ve aşınmaya karşı dirençli olma ve uzun süreli dayanıklılık özellikleri gösterirler.

Mimoza Anorak

Aşıma mukavemeti ve yüksek hava geçirgenliği sayesinde ayakkabının nefes almasını sağlayan bu malzeme özellilikle yazlık modellerde tercih edilmektedir.

Nemrut İç Astar

Alevli laminasyon uygulandığı için yapıştırıcıya ihtiyaç yoktur. Yapıştırıcı kullanılmadığı için hava geçirgenliği son derece üst düzeydedir. Ara kademede kullanılan süngerde gözenekler hava dolaşımını sağlamaya yönelik olarak tasarlanmıştır. Ter emici ve koku yapmama özelliği vardır.


KEVLAR TABAN

Üstün Koruma

Multi Protective anti-perforation sayesinde maksiumu direnç sağlar, MEKAP Ayakkabı EN ISO 20345:2011 standartı doğrultusunda, yeni standart EN ISO 12568:2010 göre uyumlu düzenlenmiş, zero perforation olarak onaylanmıştır. Bu standart, 1100 N kuvvet uygulanması sonucunda dayanıklılık, tabanda % 100 koruma, yüksek, hareket kabiliyeti ve esneklik sağlar. Metal dedektörü tarafından tespit edilememe, elektrik yalıtkanlığının yanı sıra sıcak ve soğuğa karşı mükemmel yalıtım sağlamaktadır.


PU/PU Taban

BASF farklı kimyasallar üreten global bir üreticidir. BASF aynı zamanda PU enjesksiyon, spor ayakkabı ve profestonel iş ayakkabısı konusunda malzeme geliştirme de öncülük yapmaktadır. Sertlik ve yoğunluk konusunda geniş bir ürün yelpazesi vardır. BASF poliüretan zorlu şartlarda konforlu esnek, dayanıklı ve hafiftir. İş ayakkabısı için gerekli olan kimya, petrol, solvent ve kayma direnci yüksek performanslı mükemmel malzemeler üretir.


ESD KORUMA – EPA ALANLARI 

Elektronik aletlerin artan kullanımını takiben, ESD ayakkabı için de aynı zamanda bir talep artışı olmuştur. MEKAP yeni modeller ekleyerek ESP ürün yelpazesini genişletiyor;

MEKAP, ESD kullanılması gereken ortamlar için mükemmel tercih olacaktır. MEKAP ESD ayakkabı birikmiş elektrostatik yükleri boşaltır. Statik elektrik, normalde nötr olan bir cismin yüzeyinde leektron eksiği veya fazlası olarak tanımlanabilir. Yüklü bir elektrostatik cisim, özellikle elektrostatik olaylara hassas aygıtlarda parazit veya hasar oluşturabilecek durumlar yaratacak statik elektriği boşaltabilir. ESD ayakkabılar, insan vücudunda biriken bu elektostatik akımı yaymaya yaramaktadır.

 


KOMPOZİT BURUN KORUMA

Çok hafif malzemeden üretilmiştir. Standart tarafından talep edilen 200 Joule, darbeye dayanma ve ayağı koruma yeteneğine sahiptir. Aynı zamanda metal dedektöre yakalanmamaktadır. Geniş tasarımı ile konforlu, elektrik yalıtkanlığının yanı sıra sıcak ve soğuğa karşı mükemmel yalıtım sağlamaktadır.


SRC EN ISO 20345:2011

Kaymama standartı olan SRC, EN ISO 20345:2011 göre iki farklı yüzeyde yapılan SRA+SRB testlerinden geçmeyi gerektirmektedir.

MEKAP her iki testten de geçerek, SRC sertifikasını almıştır.